W ostatnich latach hitem sprzedaży okazał się dywan shaggy. Jego charakterystyczna włochata i miękka w dotyku struktura podoba się coraz większej ilości ludzi. Warto jednak poznać nie tylko plusy, ale także minusy tego dywanu.

Jakie zalety ma dywan shaggy?

Włochaty dywan szczególnie mocno przypada do gustu dzieciom, które traktują go wręcz jako zabawkę. Dla dorosłych dywan typu shaggy to zaś szansa na nadanie nowego charakteru w danym pomieszczeniu.

Dywan shaggy cechuje się także wysoką izolacją cieplną. Wyróżnia go także bardzo wysoka odporność na zniekształcenia oraz uniwersalność. Shaggy sprawdzi się niemal w każdym pokoju, niezależnie od jego wielkości.

Jakie wady ma dywan shaggy?

Choć dywan shaggy zwykle wykonany jest materiałów syntetycznych, to alergicy powinni się go raczej wystrzegać. Włochata i gęsta struktura zapewnia bowiem dobre warunki do rozwoju roztoczom i innym drobnoustrojom. Struktura tego dywanu sprawia także, że dość łatwo można go zabrudzić, a trudno wyczyścić.

Shaggy może też okazać się mało praktycznym rozwiązaniem w miejscach, po których często się chodzi. Raczej nie zaleca się więc, aby tego typu dywan kłaść na korytarzach, czy też na dużej części salonu. Za minus dywanu shaggy można uznać też jego cenę, która jest wyższa w porównaniu do większości rodzajów dywanów.